- Discounts
- Return policy ?
-
English
Product added (x)
Cart (0 products) Cart (1 product)
Total products
Total shipping To be determined
Total (tax incl.)
Karate Body Protector, White - ADIP03, Adidas
- Ergonomic shape.
- Lightweight EVA foam padding.
- Adjustment of the product thanks to the clamping system in the back.
- WKF approved.
| Sizes | CM (your size) |
| S | <134 cm |
| M | 135 - 152 cm |
| L | 152 - 170 cm |
| XL | 170 - 188 cm |
| XXL | >188 cm |
ATTENTION: model may vary according to availability.
Product #33339
- Discipline :
- Karaté
- Composition :
- EVA foam
- Color :
- White
- Discount on cart :
- Yes
- Estimated delivery :
- Mon 13th - Thu Apr 16th
| |
| Product in stock in our warehouse ? | in stock in our warehouse |
| Procurement lead time | - |
| Order preparation time | 0 to 2 working days |
| Shipping time | 1 to 2 working days (to France) |
| Delivery date estimated | Monday April 13th to Thursday April 16th |