- Discounts
- Return policy ?
-
English
Product added (x)
Cart (0 products) Cart (1 product)
Total products
Total shipping To be determined
Total (tax incl.)
Full Helmet Leather, Pro - ADIBHG041, Adidas
Outer upper material leather. Absorbent material Amara Japanese interior. Injected foam with high shock absorbing ability. Closure rigid scratch on the back of the helmet. CE approved protectors.
| Size | Head circumference |
|---|---|
| XS | 50-52cm |
| S | 53-55cm |
| M | 56-57cm |
| L | 58-60cm |
| XL | 60-62cm |
Product #31477
- Discipline :
- Multi-Boxing
- Composition :
- Leather, Foam
- Color :
- Black, Red
- State of product :
- End of series
- Discount on cart :
- This product is already discounted
- Estimated delivery :
- Wed 22nd - Fri Apr 24th
- Exchange Policy :
- Can not be exchanged or refunded...
| |
| Product in stock in our warehouse ? | in stock in our warehouse |
| Procurement lead time | - |
| Order preparation time | 0 to 2 working days |
| Shipping time | 1 to 2 working days (to France) |
| Delivery date estimated | Wednesday April 22nd to Friday April 24th |